АРТИМ ШАКИРИ

Нашиот екс-фудбалски репрезентативец Артим Шакири, највозбудливиот момент во кариерата го доживеа во Саутемптон кога на квалификацискиот меч Англија – Македонија  со конечен резултат 2:2, постигна прекрасен гол од корнер. Тој имаше и богата меѓународна кариера, а настапуваше и за ВБА во Премиер лигата.

СИТЕ ЕМИСИИ