КИРИЛ ЛАЗАРОВ

За ракометната легенда  Кирил Лазаров -доволно е само да се спомене неговото име и  веднаш станува јасно за каква спортска величина станува збор. Во богатиот ракометен опус Лазараов стана рекордер по постигнати голови на Светските првенства, а во колекцијата од трофеи има освоено 15 првенства и 16 купови, настапувајќи за екипите од Македонија, Хрватска, Унгарија и Шпанија. Тој беше капитен, а сега селектор на македонскиот национален тим, кој во последнава деценија постојано беше присутен на големите ракометни приредби. Тој во моментов е тренер на суперлигашот Алкалоид од Скопје.

СИТЕ ЕМИСИИ