Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies nisi. Nam eget dui. Etiam rhoncus. Maecenas tempus, tellus eget condimentum rhoncus, sem quam semper libero, sit amet adipiscing sem neque sed ipsum. Nam quam nunc, blandit vel, luctus pulvinar, hendrerit id, lorem. Maecenas nec odio et ante tincidunt tempus. Donec vitae sapien ut libero venenatis faucibus. Nullam quis ante. Etiam sit amet orci eget eros faucibus tincidunt. Duis leo. Sed fringilla mauris sit amet nibh. Donec sodales sagittis magna.
Кризниот менаџмент е неопходен за да се надминат последиците од кризата.  Затоа, во серијалот емисии, уште една со оваа тема, но со дополнителни ставови, совети, насоки на деловните консултанти. Консултантите велат: „Прво мора да се направи една сериозна анализа на пазарот, екстерна и интерна, кои се промените на пазарот, да се контактираат купувачите, да се направи селекција. Затоа треба да има образовани менаџери, кои знаат како да водат компании, а кој...
Менаџерските предизвици се големи во време на криза. Кризниот менаџмент треба успешно да се спроведува, за да се надминат проблемите. Бизнис тренерите за менаџерите и сопственици на фирми велат: „Многу е важно да знаете да комуницирате, со своите луѓе самоуверено, со доверливост, дека вие како сопственик на фирмата, како директор на фирмата знаете каде одите, бидејќи денес како водачи мораме да покажеме дека можеме да ги менаџираме фирмите во кризни и...
Кризниот менаџмент е неопходен за да се надминат последиците од кризата.  Затоа, во серијалот емисии, уште една со оваа тема, но со дополнителни ставови,...
Менаџерските предизвици се големи во време на криза. Кризниот менаџмент треба успешно да се спроведува, за да се надминат проблемите. Бизнис тренерите за менаџерите и сопственици...
Признанието е доделено за  придонесот, како уредник и водител, за  промовирање и обработка на теми во емисијата Профи Признанието претставува потврда за придонесот кој го дава...
Драга публико, 2020 беше тешка година за сите нас. Иако во моментов работиме според комбинираниот модел, реалноста е сепак иста. Животот воопшто не изгледа како...

Linda Barbara

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum imperdiet massa at dignissim gravida. Vivamus vestibulum odio eget eros accumsan, ut dignissim sapien gravida. Vivamus eu sem vitae dui.

Popular posts

A Detailed Retelling of our Trek Through the Dangerous Alps

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies nisi. Nam eget dui. Etiam rhoncus. Maecenas tempus, tellus eget condimentum rhoncus, sem quam semper libero, sit amet adipiscing sem neque sed ipsum. Nam quam nunc, blandit vel, luctus pulvinar, hendrerit id, lorem. Maecenas nec odio et ante tincidunt tempus. Donec vitae sapien ut libero venenatis faucibus. Nullam quis ante. Etiam sit amet orci eget eros faucibus tincidunt. Duis leo. Sed fringilla mauris sit amet nibh. Donec sodales sagittis magna.

за ПРОЕКТОТ

ЏЕЗ! ЏЕЗ! ЏЕЗ! “Само 4% од светската популација слуша џез. Но тие 4% се прогресивната сила на светот. Сила која влијае на остатокот од светот“. Дали...

СЕРИЈАЛ ЗА МАКЕДОНСКИОТ СТАРТАП ЕКОСИСТЕМ ЕПИЗОДА 1

Стартапите имаат огромен потенцијал да ја подобрат економската состојба. Важно е да ја разбереме основната дефиниција за нив и нивните можности и перспективи.Затоа, во...

РИСТО И БИСЕРА

Фотографијата не ја прават ни предметите ни фотоапаратот, туку окото и срцето на човекот. Ристо и Бисера Гоговски за списанието РЕД. Новиот член од...

Скорешни коментари

    LIVE